تغییر روند زندگی

امروز صبح در زمان آماده کردن صبحانه بودم ،در شبکه مستند، برنامه ای با موضوع حیات وحش گربه سانان در حال پخش بود، تماشا می کردم…
یکی از این گربه سانان که پلنگ کوهستان یا پلنگ برفی نام داشت.از نوع راه رفتن و بزرگی جثه طوری بنظر می رسید که گویا این حیوان قادر به تحرک و شکار سریع نیست اما بعد از مدتی لحظه شکار این حیوان را دیدم که به کسری از ثانیه و با سرعت به بز کوهی حمله ور شد و در زمان شکار از ارتفاع بسیار بالایی هر دو به سمت پایین سقوط کردند.

 

نکته ای که برای من جالب توجه بود زمان سقوط بز و پلنگ برفی بود؛ شکارچی طعمه خود را رها نمیکرد و بز کوهی در تلاش برای فرار از چنگال او بود، حتی زمانی که به شدت به تخته سنگهای تیز و بـُرنده میخوردند. پلنگ برفی با تمام توان شکار خود را به دندان گرفته بود و لحظه ای به شکار اجازه نمیداد که بروی پاهای خود مسلط شود.

 

دلیل بیان این مطلب این است که به معنی هدف برسیم! حتی اگر در حال سقوط هم باشیم، باید دست از سعی و تلاش برای رسیدن به هدف خود بر نداریم.
برای رسیدن به اهداف باید چند کار را در زندگی روزمره خود انجام دهیم
مهمترین آن تغییر در سبک زندگی است
سه دلیلی که ما باید تغییر کنیم چیست؟

  1. علم
  2. تکنولوژی
  3. رقابت

 

  • علم در هر 2 یا 3 سال دو برابر می شود. ما انسانهای باید با همین سرعت به علم و اطلاعات خودمان اضافه کنیم. اما اگر فرصت این کار را نداریم حداقل باید در زمینه زندگی و اطلاعات شغلی خودمان به روز باشیم.
خواندن این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود.  سلام به صفحه من خوش آمدید

همه چیز در 5 سال تغییر می کند، لطفا در برابر آن مقاومت نکنیم

 

  • در بسیاری از موارد ما انسانهای نمیتوانیم کاری را انجام دهیم، فقط کافی است کمی منتظر بمانیم تا تکنولوژی خیلی زود برای آن را حلی پیدا کند.

هیچ وقت نباید از دنیا و تکنولوژی عقب افتاد

 

  • کشورهای بزرگ و پیشرفته را نگاه کنید!!! آنها همیشه در حال رقابت باهم هستند… و یا همین کشورهای آسیای شرقی مثل ژاپن و چین و تایوان؛ عاشق کار هستند. صبح زود بیدار می شوند و دیر می خوابند و همیشه الگوی ما ایرانیها عصر حاضرند. تفاوت آنها باما این است که آنها بسیار سخت کوش، دارای اعتماد به نفس بالا،دارای وجدان کاری و با صداقت هستند. البته ما نیز در بسیاری از موارد از آنخا بالاتر هستم ولی در مجموع به این شکل هستند.

 

تغییرات غیر قابل کنترل است.در نتیجه بهتر است ماهم تغییرات صحیح را بپذیریم و با آن پیشرفت کنیم.

 

 

در صورت مفید بودن به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *